Táto logická hádanka vám poriadne zamotá mozog. Zvládnete ju?

Logické hádanky sú v súčasnosti veľmi obľúbené a často sa s nimi všade stretávame. Dnes vám prinášame hádanku o 4 banditoch a ich klobúkoch.

HÁDANKA:

Štyria banditi bola lapení za svoje zločiny. Keďže išlo iba o malé krádeže, banditi požiadali sudcu, aby sa zaobišli bez trestu. Sudca súhlasil, že ich nepotrestá, no musia vyriešiť jeho hádanku.

Banditi stoja na schodoch presne, ako to je na obrázku. Štvrtého banditu od prvých troch oddeľuje stena.

Bandita č.1 má čierny klobúk a vidí banditu č.2 a banditu č.3.

Bandita č. 2 má biely klobúk a vidí banditu č. 3.

Bandita č. 3 má čierny klobúk a nevidí nikoho.

Bandita č. 4 má biely klobúk a tiež nevidí nikoho.

Banditi však netušia, akej farby má ich vlastný klobúk a bolo im len povedané, že dvaja z nich majú biele a dvaja z nich čierne klobúky.

Banditi majú zakázané sa otáčať, akokoľvek sa hýbať a nemôžu sa ani rozprávať. Takisto si nemôžu ani zložiť klobúk, aby zistili, akú má farbu.

Znenie hádanky: Bandita má vykríknuť farbu svojho klobúka, iba ak si je na 100 % istý. 

KTO PRVÝ ZAKRIČÍ ODPOVEĎ?

Najprv sa skúste zamyslieť…ak vám to nepôjde, odpoveď nájdete na druhej strane.

Ženy počas čítania pociťovali neuveriteľné potešenie. Čím to bolo?

Najprv si pozrite video nižšie a potom si skúste tipnúť, ako je možné, že ženy vo videu pociťovať také vzrušenie a potešenie.

Ak ste tipovali vibrátor, mali ste pravdu. Umelkyňa Clayton Cubitt vytvorila projekt, nazvaný “Hysterická literatúra”, v ktorom ženy čítajú knihy medzitým, ako ich odspodu uspokojuje vibrátor. Každá žena sa snažila udržať pokojnú tvár, no ako začala čítať, postupne svoju koncentráciu stratila a odovzdala sa potešeniu.

Pointa videí spočívala v reakciách žien, v ktorých Cubitt skúma prepojenia medzi fyzickými a mentálnymi potešeniami, ktoré ženy prežívali.

Posuňte nižšie, ak chcete vidieť celé videá z tohto zaujímavého experimentu.

Chlapček z Etiópie sa narodil s najmodrejšími očami, aké si kedy videl!


TOTO JE ABUSHE A POCHÁDZA Z JUŽNEJ ČASTI AFRICKEJ ETIÓPIE.

Tento chlapček určite zaujal tvoju pozornosť svojimi jasnými a prenikavými modrými očami. Nuž nie si jediný. Abushe každým dňom fascinuje celý svet. Najzaujímavejšie na tom je, že jeho farba očí je čisto prírodná, takže nepoužíva žiadne šošovky alebo farbivá. Avšak, má to jeden háčik.

Chlapček totiž trpí Waardenburgovým syndrómom, ktorý sa radí medzi genetické poruchy. Jeden z prejavov tejto poruchy je aj výrazná zmena pigmentácie na jednej časti tela oproti ostatným. Ide o vzácnosť, ktorú by si si bežne na človeku ani nevšimol, no vzhľadom na Abusheho farbu pokožky, vyzerajú jeho oči ohromne zaujímavo. Waardenburgov syndróm má však aj svoje tienisté stránky a môže u človeka zapríčiniť aj miernu hluchotu, či pomalšie vnímanie. Našťastie, Abushe je zdravý a ani jedným z týchto nedostatkov netrpí.

To znamená, že sa na jeho krásne oči môžete kochať úplne bez obáv.

Zdroj: http://fottik.eu

Keby političky vyzerali viac ako Dánska Nikita Klæstrup, svet by bol oveľa šťastnejším miestom


Nikita Klæstrup je členkou dánskej Red-Green Alliance v mestskej časti Guldborgsund. Nikita bola členkou mladých konzervatívcov do roku 2015. Počas svojej účasti bola v rokoch 2012 – 2014 prezidentkou miestneho združenia v Lolland-Falster KU. V dánskych komunálnych voľbách v roku 2013 šla kandidovať aj za konzervatívnu ľudovú stranu, ale vyhrať sa nepodarilo. Nikita potom prešla do Liberálnej aliancie a v roku 2015 sa stal politickou komentátorkou.

Zdroj: http://thechive.com

Takto by vyzerali postavy z Harry Pottera, keby sa filmári riadili knihou

 1. Daniel Radcliffe sa podobal v časti väzeň z Azkabanu na Harryho takmer do bodky. Jedinou chybičkou bolo, že podľa knihy mal mať aj zelené oči.

  “Harry mal chudú tvár, čierne vlasy a jasné zelené oči. Nosil okrúhle okuliare, ktoré boli zlepené lepiacou páskou, pretože Dudley ho vždy udieral do nosa. Jediná vec, ktorá sa Harrymu páčila na jeho výzore bola veľmi malá jazva na jeho čele, ktorá mala tvar blesku.”
 2. Rupert Grint bol vo filmoch skvelým Ronom, no vzhľad Rona na 100% nespĺňal, pretože Ron mal mať pehatú tvár a dlhý nos.
  „Niekto sa pohyboval okolo mreží. Pehatá tvár, ryšavé vlasy a dlhý nos. Ron Weasley bol pri Harryho okne“ Píše sa v knihe.
 3. Emma Watson v tretej časti stratila jeden z najdôležitejších Hermioniných znakov, ktorým boli husté vlasy. Takisto herečka nemala nikdy Hermionine veľké predné zuby.
  “Hermiona mala panovačný druh hlasu, husté hnedé vlasy a veľké predné zuby”
 4. Zatiaľ čo Richard Griffith dokonalo stvárnil zovňajšok strýka Vernona, hercom Harry Mellingovi a Fione Shaw nejako chýbali blond vlasy.“Pán Dursley bol veľký svalnatý muž s takmer žiadnym krkom, hoci mal dlhé fúzy. Pani Dursleyová bola chudá a mala blond vlasy a mala dva krát väčšiu bradu, ako je zvyčajné, pretože väčšinu svojho času trávila naklaňaním sa cez záhradný plot a špehovala svojich susedov. Dudley vyzeral skoro ako strýko Vernon, mal veľkú ružovú tvár, malý krk, nižšieho vzrastu s modrými očami a hustými blond vlasmi.”
 5. Ralph Fiennes bol ako Lord Voldemort dosť hrôzostrašný, no keby sa tvorcovia riadili knihou ešte viac, veríme, žeby bol ešte strašidelnejší.“Chudý muž vystúpil z kotla. Bol belší ako lebka so širokými červenými očami a s nosom, ktorý bol plochý ako hadí.”
 6. Niet pochýb o tom, že Richard Harris, ktorý stvárňoval riaditeľa Rokfortu v prvým dvoch filmoch bol presne ako Dumbledore.
  “Dumbledore bol vysoký, chudý a veľmi starý, súdiac podľa jeho sivých vlasov a brady, ktoré boli dlhé až po jeho pás. Jeho modré oči boli svetlé, jasné a trblietavé pri mesačnom svetle, a jeho nos bol veľmi dlhý a krivý, pretože bol minimálne dva krát zlomený.”

Zdroj: klocher.sk

Držanie volantu o vás vie prezradiť aký ste šofér !

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako pri šoférovaní držíte volant? Skúste sa pozrieť na obrázok a prečítajte si čo o vás držanie volantu hovorí.

 1. Človek, ktorý drží volant ako na obrázku 1 je pri šoférovaní veľmi sústredený, sebaistý a predvídavý. Vzhľadom na to, že veľmi dbá na bezpečnosť, nečakajte od neho počas jazdy dlhé a hlboké rozhovory.
 2. Takýto typ vodiča počas šoférovania netreba vyrušovať. Svojou jazdou si nie je istý a zvykne myslieť na nebezpečné situácie.
 3. Ľudia, držiaci volant takto sú zábavní a veľmi príjemní. Môžete s nimi prežiť bezpečnú a uvoľnenú jazdu.
 4. Šofér, ktorý drží volant takto zvykne byť tvrdohlavý. Takisto si nerád priznáva svoje chyby a nemá problém kritizovať iných.
 5. Tento typ vodiča je väčšinou pesimistický človekom a ako spolujazdec musíte mať veľa trpezlivosti, aby ste jazdu s ním vydržali.
 6. Takéto držanie volantu hovorí o tom, že vodič je skúsený a zároveň vie byť veľmi príjemným spoločníkom na cestách. Ak nastane problém, vie zachovať chladnú hlavu a situáciu bez zbytočných komplikácií vyrieši.
 7. Cestovanie s týmto druhom šoféra je veľmi nebezpečné. Je to typ človeka, ktorý sa neustále sťažuje a počas jazdy vkuse rozhadzuje rukami. Často aj pri tom pustí volant z rúk.
 8. Tento vodič patrí medzi tých najhorších. Vie ho rozčúliť každá maličkosť a je nonstop nervózny. Často gestikuluje a ostatným šoférom nadáva. Ako spolujazdec sa s ním príjemne cítiť nebudete.